Tiešsaistes pulciņš 9 – 13 gadus veciem tehnoprātniekiem, kuri nokļūst piedzīvojumiem un izaicinājumiem pilnajā Minecraft Education pasaulē!

Mācīšanās caur spēli
Skolotāja vadītas “dzīvās” nodarbības
Unikāla, latviešu valodā izstrādāta programma
n
Paveikto darbu portfolio veidošana
Dalība no jebkuras vietas pasaulē

Kas ir Minecraft Education?

Pasaulē populārākā un iemīļotākā uz spēlēm balstīta mācību platforma!  Tā veicina radošumu, sadarbību un problēmu risināšanu visaptverošā digitālajā vidē.

Ieguvumi

Dzīves prasmes
l
Skolā apgūstamo prasmju nostiprināšana
Nākotnes darba tirgus prasmes

Tiešsaistes pulciņa ietvaros apgūtās prasmes un iemaņas ir izmantojamas reālajā dzīvē:

# 1: Problēmu risināšanas paņēmieni

Spēja risināt problēmas nosaka, cik labi bērns var orientēties šķēršļos – gan hipotētiskos, gan reālajā dzīvē. Tiešsaistes pulciņa uzdevumi veicinās kritisko domāšanu un iemācīs bērnam, kā ātri un efektīvi reaģēt, lai atrisinātu reālās pasaules problēmas.

# 2: Nākotnes darba prasmju sagatavošana

Ar Minecraft saistītie elementi palīdzēs iemācīt ne tikai tehniskās prasmes, bet arī simulēt uzņēmējdarbības prasmes, tostarp tirdzniecību, projektu plānošanu, attiecību veidošanu un komandas darbu. Jūsu bērns iegūs stabilu pamatu STEAM (dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu, mākslas un matemātikas) priekšmetos; tas viss ir ļoti svarīgi 21. gadsimta darba vietā.

# 3: Latvijas ģeogrāfijas, vēstures un kultūras izzināšana

Tiešsaistes pulciņa programmā liels uzsvars ir likts uz savas valsts izzināšanu. Dalībnieki paši izveidos savu digitālo Latviju un dosies ceļojumā pa to, interesentā veidā uzzinot vairāk par katram valsts iedzīvotājam svarīgām tēmām.

# 4: Resursu pārvaldība

Mācīšanās aprēķināt cik daudz maksā lietas, nepieciešamo laiku un resursus uzdevumu izpildei ir galvenais aspekts bērna izglītības un praktiskajā attīstībā.

# 5: Radošuma un iztēles uzlabošana

Minecraft platforma ļauj dalībniekiem iedomāties un veidot visu, ko viņi vēlas, neskatoties uz to, vai tas ir reāls vai nē. Nodarbību atvērtā mācību vide dod skolēniem iespēju brīvi eksperimentēt, mudinot uz radošu pašizpausmi, domāšanu ārpus ierastajiem rāmjiem.

# 6: Matemātisko spēju uzlabošana

Spēlējot Minecraft, bērni izstrādā sarežģītas formas, risina ģeometriskas problēmas un manipulē ar blokiem. Visi šie galvenie matemātiskie jēdzieni, būs daļa no programmas. Dalībnieki izmantos savas telpiskās izpratnes un ģeometrijas prasmes, veidojot visdažādākās konstrukcijas no blokiem.

# 7: Darbošanās komandā

Pulciņš ietver plašu sadarbību ar citiem nodarbību dalībniekiem. Dažreiz tas būs vienīgais veids, kā spēlētāji varēs sasniegt skolotāja noteiktos mērķus. Plānojot un koplietojot resursus, dalībnieki iemācīsies paļauties viens uz otru!

# 8: Lasīšanas un rakstīšanas prasmju attīstība

Bērni vislabāk mācās spēlējoties! Lai izpildītu skolotāja uzdotās misijas Minecraft Education spēlē, dalībniekiem būs jāsaskaras ar rakstiskajām rokasgrāmatām. Komandas spēles ietvaros būs jāizmanto tērzēšanas funkcija, lai lasītu un rakstītu ziņas citiem dalībniekiem.

# 9: Pašvadīta mācīšanās un izpēte

Pildot misijas, bērniem būs jāpārvar dažādi izaicinājumi. Lai sasniegtu progresu, viņiem būs jāatrod padomi un ieteikumi, kas viņiem palīdzētu. Tas varētu nozīmēt tiešsaistes izpēti, izmantojot Google informācijas plašumus vai YouTube, vai pat ceļojumu uz vietējo bibliotēku!

# 10: Tehnoloģiskā pratība

Ir svarīgi prast orientēties un lietderīgi izmantot digitālos rīkus mūsdienu tehnoloģiju pārpildītajā pasaulē! Šajās tiešsaistes nodarbībās dalībnieki apgūs, kā lietderīgi izmantot digitālos rīkos, apgūs atbildīgu tiešsaistes komunikāciju.

Nepieciešamais aprīkojums

Portatīvais vai stacionārais dators

No datora notiks pieslēgšanās Minecraft Education platformai. Katram dalībniekam tiks piešķirta licence un izveidots lietotāja konts, kuru var izmantot arī ārpus nodarbību laika.

Austiņas ar mikrofonu

Efektīvai saziņai ar skolotāju un pārējiem nodarbības dalībniekiem!

Mobilais telefons vai planšete

Nodarbības laikā šajā ierīcē tiek izmantota Microsoft Teams platforma, kurā notiek savstarpējā komunikācija, tiek rādīti uzskates materiāli u.tml.

Programma

Dāvis Kundziņš

Dāvis Kundziņš

Programmas izstrādātājs, pedagogs

“Vēlos, lai arvien vairāk skolēni spēj gūt patiesu prieku no mācīšanās un Minecraft Education platforma ir ideāli piemērota tam! Strādājot skolā, arvien biežāk saskaros ar to, ka skolēni ir nedroši izteikt idejas, paust radošumu, baidās izteikt savu viedokli vai eksperimentēt, domājot, ka pastāv tikai viena pareizā atbilde. Programma, ko esmu izstrādājis kopā ar starptautisku komandu ir balstīta uz STEAM pieeju, kas ļauj saprast būtisko saikni starp zinātni un realitāti. Turklāt, tas notiek skolēniem aizraujošā un mūsdienīgā vidē!”

Tiešsaistes pulciņa programma veidota, balstoties uz STEAM izglītības pieeju, kā arī likts uzsvars uz Latvijas izzināšanu mūsdienīgā un aizraujošā veidā:

STEAM izglītības pieeja

Science / Zinātne

Technologies / Tehnoloģijas

Engineering / Inženierzinātne

Arts / Māksla

Mathematics / Matemātika

Šī pieeja māca ne tik daudz kā priekšmetu, bet kā mācīties, kā uzdot jautājumus, kā eksperimentēt un kā radīt. Darbošanās procesā vienlaikus tiek vingrinātas abas smadzeņu puses. Prasmes, kuras skolēni iegūst caur STEAM izglītību, var izmantot jebkurā darba vietā.

Digitālās Latvijas veidošana

Veidosim savu digitālo Latviju un apceļosim to caur dažādiem pagātnes un arī nākotnes notikumiem! Digitālās Latvijas “būvniecības” procesā dalībnieki labāk izzinās savas valsts ģeogrāfiju, kultūru un vēsturi.

Tiešsaistes sadarbība ar citiem dalībniekiem

Skolotāja vadīta un kontrolēta vide

Paveikto darbu apkopošana portfolio

Efektīva komunikācija par nodarbības mērķiem un uzdevumiem

Patstāvīgi mājās pildāmas misijas

Atsauksmes

2020.gadā tiek realizēts Minecraft Education tiešsaistes pulciņa pilotprojekts Stokholmas latviešu skolā. Pilotprojekts realizēts sadarbībā ar Eiropas latviešu apvienību un Latviešu valodas aģentūru.

Dēlam ļoti patīk šis Minecraft projekts! Viņš jau laicīgi sagatavojas nodarbībām un visu nodarbības laiku ir fokusēts. Novēroju, ka notiek arī latviešu valodas attīstība. Viņš sarunājas ar skolotāju, dzird citu bērnus runājam un raksta atbildes čatā latviski. Mēs to ļoti novērtējam!

Zita

Kristapa (9 gadi) mamma

Sekoju līdzi nodarbībām un ļoti patīk, kā tās bērniem Minecraft Education vidē tiek organizētas. Nodarbību vadītājs Dāvis ir mega pacietīgs un fantastisks skolotājs! Ļoti vērtīgas un radošas nodarbības!

Agnese

Stokholmas latviešu skolas pārzine

Vecums:

9 – 13 gadi

Mēneša maksa:

27 EUR*

  • *money back guarantee – garantēta naudas atgriešana pilnā apmērā, ja pirmo 30 dienu laikā vēlēsieties pārtraukt pulciņa apmeklēšanu

Nodarbības ilgums:

60 minūtes

Nodarbību laiki:

pirmdiena, otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena
(1x nedēļā)

plkst.17.00 – 18.00 pēc Latvijas laika (GMT+2)
plkst.18.30 – 19.30 pēc Latvijas laika (GMT+2)