Skip links

Молодежь в Латвии строит конкурентоспособную карьеру, осваивая 3D-дизайн

Mūsdienu jauniešiem jāapzinās, ka jau pavisam drīzā nākotnē 3D dizaina prasmes un domāšanas metodes noderēs teju ikvienā profesijā. 52 Latvijas jaunieši vecumā no 11 – 17 gadiem jau ir ceļā ir uz konkurētspējīgas karjeras veidošanu, apgūstot 4 mēnešu 3D dizaina kursu pie Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, kā arī Latvijas un pasaules 3D dizaina jomas profesionāļiem.

“3D dizains tikai aug un attīstās, un ar laiku paliks vēl populārāks un pieprasītāks. Zinot kaut mazu daļu 3D, jaunietis vari “ielikt” sevi ļoti labā pozīcijā, meklējot darbu nākotnē, jo darba devējiem tas parāda to, ka viņš ir daudzpusīgs,” tā 3D mākslinieks Rolands Zilvinskis.

Rolands ir arī viens no kursa vieslektoriem, kurš strādā ar pasaulslaveniem zīmoliem. Daloties ar savu iespaidīgāko projektu līdz šim, Rolands stāsta, ka tā bijusi sadarbība ar Under Armour, kas ir globāls un atpazīstams sporta apģērba zīmols. Projekta galamērķis bija uztaisīt 3D dizainu, kas balstīts ap četriem pasaulē slaveniem amerikāņu futbola atlētiem, kurus šis zīmols sponsorē. Tā ir iedvesma jauniešiem, cik šī nozare ir daudzsološa, ja tiek ieguldīts neatlaidīgs darbs un patiesa aizrautība!

5 iemesli, kāpēc jaunieši Latvijā izvēlas apgūt 3D dizainu:

  • Attīsta vizuālo telpisko uztveri, kas būtiski ietekmē bērna intelektuālo attīstību (tostarp runas, lasīšanas un rakstīšanas prasmes).
  • Jaunietis iemācās savu radošumu izpaust digitālajā vidē! Milzīgs ieguvums, lai varētu strādāt no jebkuras vietas pasaulē, ar visdažādākā veida projektiem. Nekādas rutīnas!
  • Ļoti attīsta loģisko, kā arī matemātisko domāšanu.
  • Iespaidīgs lēciens IT programmu pārzināšanā! Tas praktiski noder, saskaroties ar jebkuru sarežģītāku programmatūru.
  • Pacietības trenēšana un spēja patstāvīgi izstrādāt apjomīgu digitālo projektu!

 

Vietnē https://sketchfab.com/inovacijuskola/models variet apskatīt 2022./2023. mācību gada rudens semestra kursa projektus, kas tapuši kursa “3D dizaina pamati” programmā “Blender”.