Skip links

Google Family Link – vai tas palīdz nodrošināt bērna drošību digitālajā vidē?

Kā būtu, ja mēs bērnus vienus pašus bez vecākiem palaistu lielpilsētā pastaigāties? Nu, piemēram, Ņujorkā? Tikai izskaidrojot lielpilsētas noteikumus un viss… Visu gribas izmēģināt, apskatīt, nogaršot, izstaigāt plašās ielas un mazās šaurās ieliņas, satikt aizraujošus cilvēkus. Bet lielpilsēta kā jau lielpilsēta, kur aiz katra stūra var uzglūnēt kāds krāpnieks, intensīva auto satiksme utt.

Analoģiski internets ir šī lielpilsēta un bez pareiziem rīkiem, kā ierobežot un vadīt bērnus notiksies vissirsliki.lv Šādi rīki gan telefoniem, gan datoriem ir un pie tam bez maksas, un gana efektīvi. Apskatīsim telefonu rīku Google Family Link.

Google Family Link darbojas gan Android, gan iOS (Apple) vidē. Protams, Android ir nedaudz vairāk iespējas, bet iOS viss nepieciešamais ir pieejams, un pats svarīgākais, ka tas darbojas cross platform – vecākiem iPhone, bērnam Android un otrādi. Pie kam apraksts ir pieejams pareizā latviešu valodā oficiālajā lapā: https://families.google.com/familylink/

Pirms lietot rīku, izskaidrojiet bērnam, kāpēc tas ir vajadzīgs un paskaidrojiet, ka jāseko līdzi baterijas līmenim, jo pie zemas baterijas – zem 20%, rīks nedarbosies efektīvi.

Vērtīgākās fīčas no vecāku skatu punkta:

  • Redzēt bērna atrašanos vietu kartē. Nedaudz lago, bet funkciju pilda gana labi.
  • Skaļais zvans attālināti, jo bērni telefonu vienmēr nogriež uz klusumu. Ļoti efektīva funkcija, tad redzēsiet!
  • Darbojas gan uz planšetēm, gan telefoniem. Lielākam troksim.
  • Redz un kontrolē kādas aplikācijas uzstāda un, ko ar tām dara, cik ilgi. Šausmas, ko viņi tur dara…
  • Aplikāciju uzlikšana tikai ar vecāku piekrišanu – vēlreiz norādu, visas funkcijas ir attālināti vienalga, kur vecāki atrodas.
  • Pavadītā laika pie telefona kontrolēšana. Iespēja vienkārši “nogriezt” uzreiz pieeju aplikācijām, atstājot tikai zvana funkciju.
  • Laika limitu uzstādīšana aplikācijām un statistikas iegūšana pa dienām, nedēļām utt.

Noteikti iesaku ar vērtējumu 4 no 5.

P.S. Ir pieejamas ļoti daudz maksas aplikācijas, taču, no savas pieredzes, tās izvēlēties neieteiktu. Pat izmēģinājuma versiju neiesaku, jo visticamāk iPhone tās darbosies slikti vai nedarbosies nemaz (ābolam nepatīk tārpi). Android versijā maksas ne Google aplikācijas, prasa 100% pieeju bērna telefonam, kas rada mani bažīgu, jo tās ir trešās puses izstrādātas. Ā, un baterija tērēsies vismaz divas reizes ātrāk.

Tiem kam ģimenē ir iPhone visiem, tad nākamreiz.