Noslēgušies pilotprojekti Londonā un Stokholmā

2020.gada izskaņā sadarbībā ar Eiropas latviešu apvienību un Latviešu valodas aģentūru, īstenoti tiešsaistes nodarbību pilotprojekti latviešu diasporas skolās!

Pateicoties tiešsaistes nodarbību formātam, mums ir iespēja tikties ar aizvien vairāk zinātkāriem tehnoprātniekiem arī ārpus Latvijas robežām!

No oktobra līdz decembrim katru nedēļu virtuāli ceļojām uz Londonu un Stokholmu! Tur mūs gaidīja latviešu diasporas skolu dalībnieki, lai tālāk dotos tehnoloģiskos piedzīvojumos LEGO un Minecraft pasaulē!

LONDONAS latviešu skolā tika īstenotas 12 robotikas tiešsaistes nodarbības, kuru ietvaros dalībnieki apceļoja Latviju, būvējot un programmējot dažādus LEGO robotiņus. Piemēram, darbojoties ar LEGO modelīti “Siguldas vagoniņš” skolēni nokļuva Siguldā, pārrunāja šīs pilsētas populārākos apskates objektus, kā arī katrs varēja dalīties savā pieredzē par to, cik objektus ir redzējis dzīvē!

“Viena no Oskara mīļākajām nodarbībām bija tā, kurā būvējām un iedarbinājām ‘Siguldas vagoniņu’. Oskars Siguldā nav bijis, tāpēc šovasar esam nolēmuši apciemot Siguldu un izbraukt ar Siguldas trošu vagoniņu.” Ar nākotnes plāniem dalījās dalībnieka Oskara (8 gadi) mamma.

STOKHOLMAS latviešu skolā norisinājās vēl nebijušas tiešsaistes nodarbības Minecraft Education platformā. Nodarbību mērķis ir apgūt bērniem nozīmīgas prasmes: problēmu risināšana, resursu pārvaldība, programmēšana, radošums, bērniem iemīļotajā Minecraft platformā! Ne mazāk svarīgi ir tas, ka nodarbībās diasporas bērniem bija iespēja attīstīt latviešu valodu, izzināt latviešu kultūru, tradīcijas un ģeogrāfiju. Piemēram, Minecraft tiešsaistes nodarbībās dalībnieki svinēja Mārtiņdienu, veicot ražas novākšanu un graudu kulšanu. Jā, inovatīvi tehnoloģiskie rīki paver arī šādas iespējas!

Paldies par atsaucību un sadarbību Eiropas latviešu apvienībai, īpaši Airai Priedītei, Latviešu valodas aģentūrai, Londonas latviešu skolas vadītājai Baibai, Stokholmas latviešu skolas pārzinei Agnesei, kā arī visiem nodarbību dalībniekiem un viņu vecākiem!