Skip links

Latvijā ir kļuvis par 153 jauniem datorspēļu veidotājiem vairāk!

Uzņēmīgi 153 Latvijas jaunieši vecumā no 10 – 14 gadiem četru mēnešu laikā ir kļuvuši par datorspēļu veidotājiem iesācēju līmenī. Apgūstot inovatīvu datorspēļu veidošanas kursu Roblox Studio platformā, skolēni ir iemācījušies izmantot datorspēles jēgpilnāk un ieguvuši lielu zināšanu un prasmju bāzi personības attīstībai!

“Personīgi man, prasme izstrādāt datorspēles pavēra ļoti plašas karjeras iespējas! Kaut arī es vairs spēles kā tādas sen neveidoju, ar šīm zināšanām strādāju ar universitātēm, zinātnes institūtiem, slimnīcām un lielām korporācijām un tās tiešā veidā ietekmēja izvēli uzsākt veiksmīgu uzņēmējdarbību,” tā datorspēļu dizainers un datorspēļu tehnoloģiju radītājs Mārtiņš Upītis.

Mūsu sabiedrībā saskaramies ar to, ka vārds “datorspēles” izraisa vairāk negatīvu piegaršu un tas nāk komplektā ar veselu kaudzi aizspriedumu. Mārtiņš ir lielisks piemērs, kurš šos stereotipus gāž stāstot, ka datorspēles nav tikai izklaides vai azartspēļu industrijā. Viņš pats nāk no, tā saucamajām, “nopietnajām datorspēlēm” vai simulatoriem. Tos pielieto ārsti, studenti, piloti un militārajām apmācībām. Tāpat arī apmācībām vadīt automašīnu, veikalu jauno darbinieku un ražošanas industriju apmācībām.

“Vienas datorspēles izstrāde ietver sevī ļoti plašu nozaru klāstu. Līdz ar to jauniešiem, kuri pabeidz datorspēļu kursus, ir plašāka sapratne vismaz par daļu no šīm nozarēm. Ja kāda joma viņu pastiprināti ieinteresēs, tad tas jaunietim noteikti atvieglos izvēli par tālākajām studijām:

  • stāsta, scenārija izstrāde
  • spēles mehānika un spēlētāja piesaiste, pieredze
  • grafiskais dizains un UX & UI
  • loģikas izveide un darbs ar kodēšanu
  • skaņas režija, ieraksti un apstrāde
  • vizuālā māksla – tēlu un vides konceptu zīmēšana
  • 3D datorgrafika un tehniskā māksla
  • animācija
  • spēle ir arī produkts un no tā izriet visi ar produkta izveidi saistītas apakšnozares, piemēram, mārketings, izpēte un stratēģija, lietotāju atbalsts u.c.” par datorspēļu vērtīgumu dalās M. Upītis.

 

Zemāk variet apskatīt dažus no 2022./2023. mācību gada rudens semestra kursa “Roblox datorspēļu inženieris” dalībnieku veidotajiem projektiem jeb “Obby” tipa datorspēles!