Skip links

Datorspēļu jēgpilna izmantošana bērnu mācību procesā

Mūsu laikmeta bērni jau kopš mazotnes pazīst tehnoloģijas. Nav noslēpums, ka tehniskās ierīces mums ģimenē kalpo ne tikai kā saziņas veids, bet nereti arī kā “aukle”, kad nepieciešams novirzīt bērnu uzmanību vai kā bērnu izklaides resurss. Protams, vecāku sapnis ir, lai bērni pavadītu pēc iespējas mazāk laika spēlējot spēles viedierīcēs, kas, protams, nesakrīt ar mūsu bērnu ekspektācijām – tāpēc mācēt balansēt starp šīm vēlmēm, ir liels izaicinājums gan vecākiem, gan bērniem.

Tomēr nevajag aizmirst, ka viedierīce ir arī neatņemama sastāvdaļa bērna mācību procesā, tāpēc neizbēgami mēs tehnoloģijas nevaram izskaust no mūsu un mūsu bērnu ikdienas.

Kāds tad ir risinājums? To jautājam “Starptautiskās Inovāciju skolas” vadītājam Ģirtam Čamanim: “Bērnu un jauniešu apmācībā mums ir izdevies ieviest un ikdienā veiksmīgi izmantot inovatīvu pieeju – spēļošanas metodi, kas jau 7 gadus ir sevi efektīvi pierādījusi kā jēgpilnu apmācību. Spēļošana nozīmē indivīda apmācību ar spēles palīdzību un, pierādīts, ka bērnu apmācībā visefektīvākās ir tieši videospēles. Spēlēties ir cilvēka dabā neatkarīgi no vecuma, patiesībā caur spēli mēs jau no agra vecuma izzinām pasauli un mācāmies, tad kāpēc gan to neturpināt izmantojot vecumam atbilstošus rīkus tādus kā: LEGO klucīšus, “Minecraft “un “Roblox” videospēļu platformas.”

Bet kā tas realizējas dzīvē? “Atslēgvārds šeit ir profesionāli vadīta spēļošana – un to dara mūsu pedagogi, ar kuriem mums ir ļoti paveicies. Sarēķinot vecuma starpību starp pedagogu un bērnu tā ir apmēram 10 gadi, tātad praktiski viena paaudze ar līdzīgām interesēm un vērtībām,” ir pārliecināts Ģirts.

“Starptautiskā Inovāciju skolas” apmācību programmu sarakstā ir nodarbības gan pirmskolas vecuma bērniem (izmantojot LEGO Duplo klučus, LEGO Education komplektus un planšetes), gan skolas vecuma bērniem (izmantojot “Minecraft” spēli sākumskolas skolēniem un “Roblox” spēli pamatskolas skolēniem).

Bērnu vecāki, kuri apmeklē nodarbības atzīst: “Vismaz zinu, ka vienu stundu nedēļā, mans bērns, spēlējot datorspēli, pavada jēgpilni un kaut ko arī iemācās. Turklāt bērns uz nodarbībām dodas ar neviltotu prieku!”. Tāds ir arī mūsu “Starptautiskās Inovāciju skolas” mērķis – iemācīt bērniem un jauniešiem spēlēt spēles jēgpilni, ar pievienoto vērtību.

Mūsdienu pasaule ir dinamiska un jau no skolas vecuma ir jābūt gatavam pārmaiņām. Mūsu piedāvātās programmas piedāvā bērniem attīstīt gan matemātisko domāšanu, telpisko uztveri, sadarboties vienam ar otru kā arī dod citas vērtīgas prasmes, kas nepieciešamas nākotnes izaugsmei.

“Mūsuprāt, svarīgi ir tas, ka nodarbības notiek gan klātienē, gan tiešsaistē – tā mēs piedāvājam iegūt nākotnes zināšanas pēc iespējas vairākiem bērniem gan Latvijā, gan citās valstīs,” uzsver “Starptautiskās Inovāciju skolas” dibinātājs Ģirts Čamanis.

Starptautiskā Inovāciju skola – izzinām pasauli kopā, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas! www.inovacijuskola.lv