Skip links

6 izglītojoši ieguvumi, ko sniedz Roblox

Manam bērnam patīk spēlēt Roblox, bet vai tas var būt izglītojoši? Viennozīmīgi var! Roblox ir spēcīgs izglītības rīks, kas piedāvā bagātinošus mācību ieguvumus bērniem.

Pasaule mainās un arī jaunieši vēlas inovatīvāku, interaktīvāku, tieši viņiem saistošu mācīšanās pieredzi! Mērķtiecīga un apzināta datorspēļu izmantošana izglītībā mācību procesu paceļ patiešām citā līmenī!

Svarīgs komentārs:
Zemāk uzskaitītie ieguvumi attiecas uz Roblox Studio. Tā ir Roblox spēles papildus platforma, kur iespējams veidot datorspēles, objektus, personāžus u.c.

1. Roblox māca bērniem datorsprasmes

Varētu jau teikt, ka bērnam ikdienā tik daudz saskarsmes ar tehnoloģijām un internetu, ka viņš jebkurā gadījumā apgūs datorprasmes. Jā, bet cik tas ir efektīvi? Jaunieši lielākoties ikdienā patērē izklaides digitālās platformas, taču to izmantošana atšķiras no dažādām programmatūrām, kas ir arī Roblox Studio.

Roblox Studio palīdz apgūt pamata datorprasmes, kas nepieciešamas darba vietā. Tas ietver rakstīšanas ātrumu, efektīvu tiešsaistes saziņu, navigāciju izvēlnēs un pārliecību par tīmekļa programmatūras izmantošanu.

2. Roblox māca Lua programmēšanu

Roblox Studio ir lielisks līdzeklis, lai mācītu bērniem programmēšanas prasmes ar Lua programmēšanas valodu. Lua valodu ir samērā vienkārši iemācīties, un tā ir atzīta par vienu no labākajām iesācēju programmēšanas valodām bērniem.

Valoda ir daudzpusīga, un to izmanto profesionāli spēļu dizaineri, mākslinieki un citu profesiju pārstāvji, par kuriem bērni nākotnē gribētu kļūt. Līdz ar to, kad jūsu bērns uzsāk savu pirmo Lua programmēšanas piedzīvojumu, tas ir ar ilgtermiņa mērķi.

Patiesībā daudzas prasmes, ko bērni apgūst Roblox, var tikt pielietotas dažādās jomās nākotnē, piemēram, tīmekļa un spēļu izstrāde, datu bāzes programmēšana, UI/UX dizains utt. Daudzi talantīgi jauni programmētāji sāka savu karjeru, mācoties programmēt Roblox.

3. Roblox māca bērniem matemātiku un inženierzinātnes

Daudzus mācību priekšmetus mācot akadēmiskā vidē, skolēniem tas nešķiet saistoši un interesanti. Interaktīvā Roblox Studio platforma sevī iekļauj daudz inženierzinātņu elementu. Kā arī nepārtraukti notiek matemātiski aprēķini kā “galvā”, tā arī pašā programmā.

4. Roblox attīsta loģisko domāšanu

Videospēles var palīdzēt attīstīt bērnu un jauniešu loģiskās domāšanas prasmes. Daudzas darba vietas izmanto videospēles, lai uzlabotu cilvēku fiziskās un garīgās reakcijas laiku.

Loģiku, izmantojot Roblox Studio, var apgūt ļoti burtiskā veidā, jo tā ir platforma, kas balstās uz izmēģinājumiem un kļūdām, testēšanu un eksperimentēšanu, lai noskaidrotu, kas darbojas un kas ne.

Videospēļu veidošana nav pats vienkāršākais process, tādēļ tas aktivizē problēmu risināšanas prasmes, liekot domāt ārpus rāmjiem, kā arī pielietot loģiku problēmām, ar kurām saskaraties.

5. Roblox dabiski veicina bērnu radošumu

Skolēni iemācās veidot spēles un izmantot savu iztēli, lai radītu stāstus, kas viņus dabiski mudina domāt ārpus kastes.

6. Māca pacietību un plānošanu

Datorspēles izveide ir diezgan apjomīgs projekts, kas tiek plānots un realizēts pa posmiem. Tā kā viena no svarīgākajām mūsdienu prasmēm ir spēja menedžēt savu laiku un resursus, tad šī prasme, oh, kā noderēs! Turklāt jaunietis to apgūst jau agrā vecumā un ļoti praktiskā veidā!

Roblox datorspēļu inženieris” ir izglītojošs pulciņš 10 – 14 gadus zinātkāriem jauniešiem, kur vērtīgas prasmes tiek iegūtas caur Roblox.