Minimālo digitālo prasmju apgūšana pirmsskolas pedagogiem

Izglītības iestādei individuāli pielāgota apmācību programma minimālo digitālo prasmju apgūšanai. Apmācību kurss veidots, balstoties uz pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju un pedagogu ieteikumiem, praktisku problēmu risināšanai bērnudārzos digitālo tehnoloģiju jomā. Iegūtās zināšanas ir tūlītēji praktiski izmantojamas, pateicoties teorētiskās un praktiskās metodes apvienojumam.

Pirmsskolas pedagogiem un pedagogu palīgiem

Individuāla programmas pielāgošana

Teorijas apguve un praktiski uzdevumi

10 nodarbību cikls

Apmācības norisinās jūsu izglītības iestādē

Programmas mērķis:

Digitālo prasmju izmatošana pamata līmenī kompetenču pieejas mācību satura realizēšanā.

Programmas uzdevumi:

• Prast apieties ar portatīvo datoru to pareizi ieslēgt / izslēgt, salgabāt informāciju.
• Patstāvīgi prast pievienot perifērās ierīces: printeri, projektoru, skandas.
• Lietojuma programmu pielietošana praksē: MS Word, MS Office, MS PowerPoint, MS Paint, Whatsapp.
• Informācijas atrašana internetā un tās pielietošana praksē: Google meklētājs (teksts, attēli), YouTube.
• Drošība izmantojot internetu: e-pasti, sensitīvo datu drošība, pikšķerēšana, droša pārlūka izmantošana.
• Vispārīgā datu drošība.
• Sociālo tīklu izmantošana izglītības mērķu sasniegšanai un efektīvai komunikācijai ar vecākiem.
• Izglītības procesam noderīgu lietotņu un mājas lapu apskats.

Nodarbību ciklus skaits:

10 (1 cikls ir 1 nodarbību diena 4 astronomisko stundu garumā, un papildus pārtraukumiem ne vairāk kā 60 min garumā vienā ciklā).

Programmas saturs:

Programma iedalīta teorētiskas un praktiskās aktivitātēs, kas piemērotas pirmsskolas pedagogiem un pedagogu palīgiem.

Pilns programmas paraugs*

* Programmu ir iespējams pielāgot pēc individuālas vienošanās ar pirmsskolas izglītības iestādi.

Sasniedzamie rezultāti:

• Prot izgatavot vienkāršus mācību procesam derīgus materiālus.
• Atrod nepieciešamo informāciju, attēlus un video.
• Attālināti veic izdruku.
• Prot veikt izdruku.
• Zina un efektīvi komunicē ar vecākiem izmantojot lietotnes.
• Port dalīties digitālā komunikācija ar kolēģiem.
• Patstāvīgi organizē un sistematizēti datus datorā.
• Droši iegūt un glabā datus.
• Zina par dažādām lietojumprogrammām, kas palīdz nodrošināt digitālas pratības efektīvu izmantošanu mācību procesā.

Vecums:

5 – 9 gadi

Mēneša maksa:

28 EUR

Noderīga informācija:

Biežāk uzdotie jautājumi

Nodarbību dienas pēc izvēles:

pirmdienas / trešdienas / piektdienas

Nodarbības ilgums: